KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14308228

nr 1430 8228

Carl Wilhelm Jaensson

(1853-1931), Sverige

Färja med kor och hö. Signerad. Akvarell, bildmått: 14,5x21,5, yttermått inklusive ram: 24x31 cm

Carl Wilhelm Jaensson, svensk bildkonstnär född 1853, död 1931.

måndag 8 november 2021
kl 18:16:02

Carl Wilhelm Jaensson

Läs mer om Carl Wilhelm Jaensson